PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37855}

Wilk stepowy

Steppenwolf
6,4 387
ocen
6,4 10 1 387
Wilk stepowy
powrót do forum filmu Wilk stepowy

Ciężko mi ocenić wartość filmu, bo dla mnie jego oglądanie było nieustanną konfrontacją z wyobrażeniami ukutymi na podstawie mojej ukochanej książki. Film na pewno nie zawodzi, a role von Sydowa i Dominique Sandy (urocza Hermina!:)) nie spłycają postaci książkowych. Brakło na pewno wielu fragmentów powieści, inaczej sobie wyobrażałem "teatr magiczny", nie podobało mi się mieszkanie Harry'ego, ani aktorka grająca Marię, zupełnie kiepsko pokazano sceny rozmów z Goethem, Mozartem, cały ten teatr magiczny...
Mógłbym dalej wymieniać, ale myślę sobie, że to było przecież niemożliwe, by sprostać tym wszystkim ekstatycznym wrażeniom wyniesionym z książki. Daję dlatego temu filmowi ocenę 10 - za podjęcie trudnego wyzwania i wybrnięcie z niego. Chciałbym, by ekranizacje największych książek Manna (Czarodziejska góra, Doktor Faustus) były na podobnym poziomie, co "Wilk stepowy".
Przy okazji chcę spytać - czy ma ktoś oryginalną wersję tego filmu? Niestety w necie udało mi się znaleźć tylko tę z niemieckim dubbingiem...

ocenił(a) film na 10

Co do filmu mam podobne wrażenia. Ale jako, że uwielbiam Hessego, a "Wilk stepowy" mą biblią jest - ocena wysoka.
Mam go na vhsie w wersji polskiej, jak i oryginał z netu ;)
Pzdr.

Osar_Veruno

Jakoś nie mogę doszukać się tego "oryginału" ;) Ciekawa jestem filmu bo
książka od wielu lat to u mnie nr 1

Gap_2

http://www.amazon.com/Steppenwolf-Max-von-Sydow/dp/B000FUF7EO/ref=sr_1_1?ie=UTF8 &s=dvd&qid=1226870737&sr=1-1

ocenił(a) film na 5
Klee

film marzenie
choć przenieść na ekran takie dzieło to było karkołomne zadanie.
a fanom Hessego polecam też prozę Roberta Musila, dla mnie to podobny poziom wrażliwości jeśli tak można to ująć

ocenił(a) film na 3

Jak można oceniać film na 10 lub inną wysoką oceną dlatego, że książka była dobra?
To nie jest portal książkowy tylko filmowy i te dwie rzeczy powinny być oddzielone. Zachęcony wysoką oceną ogólną tego "dzieła" zdecydowałem się go obejrzeć i niestety żałuję niesłychanie.
Adaptacja bardzo mierna, słabe aktorstwo, okropne sceny z teatru magicznego i rozmów z Goethe; wyłącznie wstawka z traktatu o wilku stepowym mi się podobała.

ocenił(a) film na 4

http://www.opensubtitles.org/en/subtitles/3457648/steppenwolf-en masz angielskie napisy do wersji z niemieckim dubbingiem

ocenił(a) film na 7

Max von Sydow fantastycznie zagrał, klasa, podziwiam i jestem pod wielkim wrażeniem - takie moje subiektywne odczucie, ale czytając książkę (jeszcze przed oglądnięciem filmu) w wyobraźni widziałem właśnie jego.
Natomiast co do Dominique Sand śmiem się nie zgodzić. Cierpiałem oglądając ją w tej roli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones