PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297991}

Nowe imperium

L'Inchiesta
6,1 1 620
ocen
6,1 10 1 1620
Nowe imperium
powrót do forum filmu Nowe imperium

Ja daje tej dosyć starej produkcji 7/10. Gra aktorska jest spoko, motyw intrygi też ciekawy a zarzuty, że to zmyślone w filmie z gatunku historical fiction może stawiać tylko 13 latek. Myślałem, że film będzie kiepski, umoralniający czy coś, zamiast tego dostałem trochę nieprzesadzonej akcji z wątkami szpiegowskimi w klimacie Imperium Romanum, które lubię. Jednak jeśli ktoś oczekuje Conana to się na filmie zawiedzie.

lebrun

"Stara produkcja"? Chociaz faktycznie - 5 lat to prawie połowa życia dla 13 latka.

lebrun

Na plus tylko scenografia i kostiumy. Poza tym fatalny scenariusz ze sztucznymi dialogami, słabe drewniane aktorstwo i nudna fabuła.

ocenił(a) film na 3
sever

zgadzam sie całkowicie i jeszcze dodałbym fatalne zdjęcia i muzykę a sceny walki wołają o pomstę do nieba produkcje kostiumowe z lat 70 wygladają o wiele lepiej niż ten film.

ocenił(a) film na 7
wilku004

To chyba oglądaliśmy inny film, bo mi muzyka bardzo się podobała, zdjęcia były ok, tak samo aktorstwo. Kostiumy faktycznie wyglądały jak z niskobudżetowego filmu ale jakoś się dało przeżyć. Film był ciekawy i wciągający, może trochę za mało akcji było. 7/10

ocenił(a) film na 3
Venderein

Na pewno oglądaliśmy ten sam film nie rozumiem po co takie teksty wogóle każdy ma prawo do swojej oceny ,a muzyka raz wogóle nie ma związku z tym co się na ekranie dzieje a po drugie brzmi jak z jakiegoś taniego telewizyjnego serialu przygodowego o zdjęciach mozna napisac to samo kamera mało dynamiczna sceny wyglądały jak wyjęte z teatru poza tym duzo nielogicznych zachowań bohaterów po prostu tanie kino kostiumowe klasy B.

wilku004

Zgadzam się z większością przedmówców. Jeden z najgorszych filmów jakie oglądałem. Ocena końcowa 2/10, za:
1. Pomysł fabułę i scenariusz.
2. Sztuczne aktorstwo, dialogi (istna perełka - duszenie cezara)
3. Idiotyczne, wręcz anty chrześcijańskie zakończenie (dla mało bystrych 90 - ileś tam % katolików przypominam: J20,29)
4. Więcej mi się nie chce pisać......Żenada

ocenił(a) film na 6
netis7

Nie widzę tam antychrześcijańskiego zakończenia.
Pomysł jest świetny, jestem za takim majstrowaniem w historiach starożytności ze szczególnym uwzględnieniem historii wczesnego Koscioła (film "Zmartwychwstały" jest przykładem takiego podejścia - wzięcie jako głównego bohatera poganina, pokazanie wydarzeń zbawczych z perspektywy właśnie takiego poganina, by lepiej i inteligentnie zrozumieć to, co się stało ok.roku 30).
Sam film mógł być lepiej wyreżyserowany, dlatego dałem mu tylko 6, choć czasem zasługiwał tylko na 5.

wilku004

Ja obejrzałem tylko początek i już widziałem że ten film to porażka. Potem przewinąłem dalej i zdania nie zmieniłem.
Z tego co od razu się rzuca po pierwszej minucie oglądania:
- tragiczna muza, w ogóle nie pasująca do filmu, przypomina wyjącego kojota na lodowisku
- stroje, szczególnie te rzymskie to porażka, bardziej przypominają tanie chińskie plastiki niźli prawdziwą zbroję
- malowanie twarzy wojowników w początkowej fazie to jakaś parodia
- walki to mega porażka, sztuczne ruchy, aż bije w oczy ich sztuczność

wilku004

O właśnie, przypomniałeś mi o muzyce - to był kolejny gwóźdź do trumny tej produkcji. To, że soundtrack kompletnie nie pasuje do filmu rzucało się w uszy tak bardzo, że wywoływało efekt wręcz komiczny.

użytkownik usunięty
lebrun

Powiedz mi "Dolph Lundgren" Gra tu jakąś znaczącą Role czy jest to raczej Epizod?

ocenił(a) film na 7

CSI: Jerusalem :)

ocenił(a) film na 10
giovanni50

hhmmm. Niesamowity film, trzeba zobaczyć! Aby ujrzeć...

ocenił(a) film na 7
biedronkownik

Takie miałem skojażonko jak oglądał te zwłoki

lebrun

Rozwaliłeś mnie tą starą produkcją :). Toż to jest 2006 :D. Co powiesz w takim razie o Taksówkarzu? ;) Bo o Casablance już nie wspominam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones