PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31993}
6,5 6 566
ocen
6,5 10 1 6566
5,0 4
oceny krytyków
Flash Gordon
powrót do forum filmu Flash Gordon

Mega kuriozalna wariacja na temat Gwiezdnych Wojen, z typem o aparycji Himena z kreskówki w roli głównej. Fabuła w ogóle kupy się nie trzyma, a zwroty akcji tak niedorzeczne, że w trakcie oglądania przecierałem prawie oczy ze zdumienia.
Ale film broni się humorem, kilkoma fajnymi scenami (np. przesiąknięty seksualnością dialog pomiędzy córką cesarza a Flashem, czy walka Flasha z 'Jamesem Bondem';)), oraz, co jest już truizmem, muzyką (choć ciągłe powtarzane, przy byle jakiej okazji "Flash o - o" przez F. Mercurego, bywa momentami irytujące).

Ogółem, jako klasyka s-f warto. Ale nie spodziewajcie się za wiele.

Beatologist

Co do pierwszego zdania: Komiksy z Flashem powstały w latach 30 XX wieku i to Gwiezdne wojny się nimi wzorowały, a nie „Flash" „Gwiezdnymi Wojnami". Zresztą, porównaj sobie Luke'a Skywalkera z Flashem, jeżeli chodzi o wygląd.

ocenił(a) film na 6
bart13

Dla niektórych lata 30 czy czas powstania Gwiezdnych Wojen to wszystko prehistoria.
Kilka razy widziałem wpisy, gdy ktoś pisał o jakimś filmie sporo starszym, że jest kopią/wariacją/parodią czegoś współczesnego.
Szkoda, że taki ktoś nie sprawdzi najpierw podstawowych informacji o filmach.

A co do wyglądu, to mnie Jones jako Flash pasował...

Montago

Co do wyglądu i podobieństw, to zauważmy, że w obydwu przypadkach mamy:

-Blond włosego gościa, walczącego mieczem
- Damę w opałach
- Szalonego Profesora/awanturnika (Czyli postać dodającą trochę humoru)
- Imperatora
- Bliskiego współpracownika imperatora, skrytego za maską

bart13

Lucas pierwotnie planował zrobić swoją wersję filmów o Flashu Gordonie, ale nie zdołał uzyskać praw do marki, więc zaczął grzebać w inspiracjach autora oryginalnego komiksu. Później dotarł do inspiracji tamtych inspiracji, gdy w końcu postanowił wymyślić własną space operę. Z całą pewnością można powiedzieć, że przygody Flasha Gordona odcisnęły swoje piętno na Gwiezdnych Wojnach, ale nie były one kluczowym źródłem inspiracji.

Jednak film, na którego forum teraz piszemy powstał po nakręceniu Nowej Nadziei, więc nie sposób uniknąć porównań. Myślę, że liczono, iż na ogromnej fali popularności tego drugiego będzie można coś ugrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones